Biuletyn Informacji Publicznej
Gmina Dziadowa Kłoda
  • Wersja kontrastowa ALT + 4
  • język migowy
BIP
Grafika BIP

Wycinka Drzew

2022-08-28

Usuwanie wiatrołomów na terenie prywatnym

Zgodnie z przepisami z dnia 17 czerwca 2017 o ochronie przyrody nie wolno usuwać powalonych (wywrotów) lub złamanych drzew (złomu), jeśli wcześniej nie zgłosimy tego do urzędu.

2022-08-28

Opłaty za wycinkę drzew

Osoby prywatne, które chcą wyciąć drzewo rosnące na należącym do nich terenie na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej nie muszę uiszczać żadnych opłat administracyjnych z tego tytułu.

2020-08-28

Przepisy dotyczące wycinki drzew - 2020 r.

Możesz wyciąć drzewo tylko wtedy, gdy rośnie na należącym do ciebie terenie (lub za zgodną właściciela terenu),bez zgłoszenia możesz wyciąć drzewo, jeśli jego obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza 50 cm (z nielicznymi wyjątkami gatunkowymi)

2020-08-28

Zgłoszenie krok po kroku

Każda osoba, która usunęła drzewo rosnące na jej terenie, musi pamiętać, iż jeśli w przeciągu 5 lat od dokonania oględzin będzie prowadziła na miejscu wyciętego drzewa prace budowlane związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nałożona zostanie na nią opłata za wycięcie tego drzewa.

2020-08-28

Wycinka krzewów – aktualne przepisy 2020

Krzew to „wieloletnia roślina rozgałęziająca się na wiele równorzędnych zdrewniałych pędów, nietworzącą pnia ani korony, niebędącą pnączem”...

2020-08-28

Okres lęgowy ptaków a wycinka drzew

Drzewa i krzewy w okresie lęgowym ptaków można wycinać, jeśli nie są zasiedlone. Przed rozpoczęciem wycinki należy dokładnie obejrzeć drzewo pod tym kątem.

Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję
do góry