Biuletyn Informacji Publicznej
Gmina Dziadowa Kłoda
  • Wersja kontrastowa ALT + 4
  • język migowy
BIP
Grafika BIP
Strona główna/Menu Przedmiotowe/Ochrona środowiska/Wycinka Drzew/Okres lęgowy ptaków a wycinka drzew

Okres lęgowy ptaków a wycinka drzew

Wycinka Drzew 28 Sierpnia 2020

Drzewa i krzewy w okresie lęgowym ptaków można wycinać, jeśli nie są zasiedlone. Przed rozpoczęciem wycinki należy dokładnie obejrzeć drzewo pod tym kątem.

W przypadku, gdy od 1 marca do 16 października planujemy wyciąć drzewa rosnących na terenie należącym do firmy lub instytucji, warto zlecić specjalistycznej firmie ekspertyzę ornitologiczną.

Jeśli ze względów sanitarnych czy bezpieczeństwa musimy usunąć drzewo lub krzew, na którym znajduje się gniazdo, należy uzyskać zgodę regionalnego dyrektora ochrony środowiska lub Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (Pismo do RDOŚ wysyła Urząd na podstawie pisma wnioskodawcy).

Drzewa zasiedlają nie tylko ptaki, ale także inne gatunki zwierząt, które również mogą należeć do gatunków chronionych i należy zapewnić im bezpieczeństwo niezależnie od pory roku.

Wszelkie czynności zakazane w stosunku do gatunków chronionych, takie jak np. niszczenie zasiedlonych gniazd czy też umyślne płoszenie są traktowane jako wykroczenie lub w niektórych przypadkach przestępstwo.

Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję
do góry