Biuletyn Informacji Publicznej
Gmina Dziadowa Kłoda
  • Wersja kontrastowa ALT + 4
  • język migowy
BIP
Grafika BIP

Zgłoszenie krok po kroku

Wycinka Drzew 28 Sierpnia 2020

Na początku należy odpowiednio wypełnić druk zgłoszenia (załącznik znajduje się w plikach do pobrania w dalszej części strony), który zawiera:

  • dane wnioskodawcy,
  • oznaczenie nieruchomości, na której rośnie drzewo (dokładny adres oraz nr księgi wieczystej),
  • nazwę gatunku drzewa (lub drzew), obwód pnia mierzony na wysokości 5 cm i 130 cm.

(Uwaga! W przypadku, gdy sprawdzamy, czy niezbędne jest zgłoszenie wycinki, mierzymy pień na wysokości 5 cm, jednak w samym dokumencie musimy uwzględnić także obwód na 130 cm! Gdy drzewo na tej wysokości ma więcej niż jeden pień, musimy każdy z nich traktować jako osobne drzewo i podać także ich obwody) oraz rysunek lub mapkę określającą usytuowanie drzewa.

Do zgłoszenia należy, w zależności od potrzeb, dołączyć także dodatkowe dokumenty, np. fotografie czy oryginał lub uwierzytelniony odpis pełnomocnictwa.

Wypełniony druk należy dostarczyć do odpowiedniego organu, w Gmine Dziadowa Kłoda jest to Urząd Gminy na ulicy Oleśnickiej 1, 56-504 Dziadowa Kłoda.

Organ ten, w terminie 21 dni od dnia otrzymania zgłoszenia, dokonuje oględzin miejsca planowanych prac, a następnie sporządza protokół.

W przeciągu 14 dni od tych oględzin pracownik urzędu może wnieść sprzeciw, który następnie wysłany zostanie do wnioskodawcy pocztą. W tym przypadku w przeciągu 14 dni od daty jego otrzymania możemy odwołać się od tej decyzji do w/w Urzędu.

Jeżeli w przeciągu dwóch tygodni oraz kolejnych dni na dostarczenie listu przez Pocztę Polską nie otrzymamy sprzeciwu, możemy zgodnie z prawem wyciąć drzewo.

Cały proces może trwać nieco dłużej, jeśli np. nasze zgłoszenie nie będzie zawierało wszystkich niezbędnych elementów. Mamy wtedy 7 dni na ich uzupełnienie.

Drzewo musimy wyciąć w przeciągu 6 miesięcy od oględzin. Po upływie tego terminu będziemy konieczność przejścia całej procedury zgłoszenia od nowa. Zgoda na wycięcie drzewa jest nie podlega opłatom.

Każda osoba, która usunęła drzewo rosnące na jej terenie, musi pamiętać, iż jeśli w przeciągu 5 lat od dokonania oględzin będzie prowadziła na miejscu wyciętego drzewa prace budowlane związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nałożona zostanie na nią opłata za wycięcie tego drzewa.

W przypadku mieszkańców Gminy Dziadowa Kłoda, wypełnione zgłoszenie należy dostarczyć do:

  • Sekretariatu Urzędu Gminy w Dziadowej Kłodzie, ul. Oleśnicka 1 , Dziadowa Kłoda
Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Wycinka drzew
doc 2023-05-25 wniosek o zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów
Zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 42
wniosek o zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów 19,04KB -
pdf 2023-05-25 wniosek o zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów
Zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 29
wniosek o zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów 213,07KB zobacz
Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję
do góry